Rybylov na moři - Lov tuňáků a mořských ryb

Lov tuňáků ve středozemním moři

Tuňáci jsou rybáři nejčastěji vyhledávané druhy ryb. Na moři lovíme ale i mnoho jiných druhů. Ve Středozemním moři se běžně setkáváte s několika druhy tuňáků. Od tuňáka obecného přes tuňáka Bonito (krásného) a dalších menších druhů až po tuňáka červeného (Atún Rojo), který je nejdražší na trhu. Tuňáci se zdržují ve velkých hloubkách (70 m a více). Drží se v hejnech, ale čím větší tuňáci, tím jsou hejna menší.

Ubytování jak pro rybáře tak i pro rodiny

Můžeme domluvit více apartmánů. Ubytování je možné přímo v Ametlle, ale doporučujeme ubytování v Peniscole nebo Benicarlu. Městečko je rozděleno mezi lesní plochy a plantáže teplomilných plodin, rozsáhlé pláže s jemným pískem a nádherné malé zátoky lemované strmými útesy. Pláž spojující Peniscolu se střediskem Benicarlo má délku 5 km. Je to pláž s klidnými vodami, ideální pro příjemné opalování. Je zde kompletní vybavení  jak z hlediska bezpečnosti, tak pro volný čas, (plážový volejbal, dráha pro kola a kolečkové brusle, dětské hřiště, pronájem lehátek a slunečníků). Na promenádě, která se vine kolem pláže osazené palmami, jsou soustředěny kavárny a restaurace, stánky a prodejny s výrobky potřebnými ke slunění.

Jak je daleko:

- Ebro 120 km

- Barcelona 150 km

- Taragona 50 km

- Peniscola-Benicarlo 50-60 km 

Nabídka a ceník:

Denní rybolov

Cena za loď a den 580 euro

- veškeré vybavení na lov v ceně

- pohonné hmoty v ceně

Kde tuňáky hledat?

Lovící tuňáci atakují hejna sardinek, kterým dělá společnost hejno racků. Proto je vidět na několik stovek metrů, kde tuňáci loví. To je signál, kde jsou tuňáci a kam nahodit.

Doporučené

Nejdůležitější je naviják. Musí splňovat několik kritérií k úspěšnému zdolávání tuňáků. Musí být testován na extrémní rybolov a zdolávání mořských ryb. Při mořském rybolovu musíme brát v potaz, že by měl odolat nepředvídatelným výpadkům, při kterých dokáží vymotat z cívky i několik desítek metrů pletené šňůry nebo silonu. Pruty jsou ideální s maximální délkou 2 m, nedělené, s udávanou hmotností minimálně 20 LB. Do takového prutu se nemusíte bát skutečně opřít, nezlomí se. Počítejte s tím, že lov je fyzicky náročný. Velkého tuňáka můžete zdolávat i několik desítek minut.

DOPORUČUJEME KOMBINOVAT S RYBOLOVEM NA EBRU...