Co lovíme - Jaké ryby můžete na Ebru ulovit?

Kapry, těch je tu hromada

Chytají se v podstatě po celý rok. V zimních měsících jsou záběry méně časté, ale úlovky bývají od velkých kaprů. Nejčastěji se chytají kapři od 60-90 cm. Pokud se jim budete věnovat 2-3 dny a intenzivně krmit, tak máte velikou šanci se dostat přes hranici jednoho metru. Chytají se na klasickou kaprovou montáž. Není potřeba nějaké zvláštní vybavení. Nejvíc záběrů bývá na Halibut pelety, které si můžete zakoupit přímo v kempu. 

Sumce velké a někdy i ještě větší

Ebro je ráj sumcařů. Je zde neuvěřitené množství sumců, mají ideální podmínky pro rozmnožování a dostatek přirozené potravy. Sumci dorůstají délky hodně přes 2 metry. Horní váhová kategorie se zvedá téměř každým rokem.  Sumce lovíme několika způsoby:

- lov na pelety (možnost zakoupení u nás v kempu)

- lov pomocí vábničky

- vláčení

- lov na podvodní splávek

Candáty obecné, Ebro je jich plné

Loví se po celý rok. Obvyklé úlovky jsou od 50-80 cm. Máme chyceného candáta přes jeden metr. Jsou období kdy se chytá i několik desítek candátů denně. Chytají se na:

- přívlač s umělými nástrahami

- plavanou a položenou

- trolling

Pokud budete potřebovat pomoci s výběrem vybavení nebo způsobu lovu, rádi vám poradíme.

Black basse, když budete mít štěstí 

Okounek černý zde nedorůstá takových rozměrů jako v Americe, kde se konají soutěže v lovu black bassů. Avšak se dají chytit na Ebru i okouni okolo 3 kg a 60 cm. Chytá se především v teplejších měsících. K lovu se používají různé druhy woblerů, gumy, třpytky, rybičky a hodně účinný je popper.

A okouny po desítkách, když najdete hejno

Okoun říční se objevil v přehradě asi před pěti lety a nachytalo se pouze pár kusů. Ale za poslední dva roky není většinou skoro žádný problém tyto ryby nachytat. Způsob lovu je pouze na vás. Když narazíte na hejno, které loví můžete je prakticky nachytat na cokoli. Nejčastěji je lovíme na přívlač, na vertikální přívlač nebo na rybyčky ať už ze dna nebo na splávky. Můj kolega průvodce chytil v loni okouna 56 cm, ale nejčastější chytaná velikost je mezi 30-40 cm.